שבועה עם ביצים

שבועה עם ביצים

עכשיו אני הולכת לכתוב משהו שיכול לפגוע ברגשות של אנשים עדינים.
ובעדינים אני מתכוונת לכאלה שלא אוהבים שמדברים על אברי מין גבריים או נשיים.
אז כדי שלא תהיה אי נעימות אני מציעה שממש בנקודה הזו תעברו לדף של מישהו אחר.
אבל… אם תתגמשו, ותתגברו על המבוכה אולי, אולי יהיה לכם נחמד לגלות מנהג אבירי מימיי הביניים ואיך שהוא מתפתח. אולי.
היו היה אביר…
לא, נתחיל את זה אחרת.
מישהו קרא את הסיפור הנסיכה והאפון? סיפור שכתב הנס כריסטיאן אנדרסון.
בשתי שורות…
מדובר על מבחן שמגלה אם את נסיכה או לא. אז לוקחים גרגר של אפונה שמים מתחת ל 20 מזרונים וישנים עליהם כל הלילה. אם את קמה חבולה ומלא בכחולים אז יש סיכוי גדול מאוד שאת נסיכה ושאיזה נסיך ימצא אותך ותחיו באושר ועושר.
אני, כשהייתי קטנה הרגשתי את האפונה הזו מתחת לשני מזרונים ונשבעת לכם שמאז ועד היום חיכיתי לנסיך שיגיע על סוס לבן. אבל שלא תטעו, בזמן שחיכיתי רכבתי על המון חמורים בדרך. ככה שאני עשיתי את שלי ואין מצב שאני מתה בתולה.
אופפפס התפלק לי אישי מביך.
אבל תעזבו שטויות אני אשתדל להתמקד עכשיו.
אז כנראה שאני לא נסיכה אמיתית כי נסיכה אמיתית הולכת או עומדת פחות או יותר כמו שאתם רואים בתמונות שצרפתי. שימו לב לידיים של דיאנה – מאחורי גבה. אתם חושבים שזה טיק? לא. זה משהו שמלמדים אותך כשאתה מיועד לנסיכות (עלק אפונה. ואני אאמנתי אתם מבינים את האבסורד??)

SH-02 Jan. 19 14.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אז כשיש לך מספיק בטחון עצמי ללכת מבלי לפחד שמישהו יפגע בך בחזית – לך כשהידיים שלך משולבות מאחור. וזה מה שעושים מנהיגים או מלכים. לפחות מה שמלמדים אותם. זה מראה חוזק ומנהיגות.

אפשר להרחיב על נושא שפת הגוף. דווקא יש לי סיפור אחר בראש מאוד חמוד יכול להיות שאספר אותו אולי מחר.
עכשיו בואו נעבור לחלק שיכול להביך את העדינים שבינינו, וזה אשכים או ביצים. בשביל לדבר עליהם אני אספר לכם שעוד בימי הביניים הגבר הטיפוסי של אותם הימים (או שאולי נגדיר אותו אביר?) נורא פחד שיפגעו לו בביצים\אשכים. נכון אין חדש תחת השמש ואת זה אנחנו יודעות מנסיון. רק שאותם אבירים למשל לא התביישו להגן על ה"וואבוס" שלהם גם עם ידיים… והכי הכי זה שהם חשבו שזה החלק הכי חשוב בגוף.
ככה יוצא שאותו אביר שהדבר הראשון שהוא חושב עליו כשהוא נמצא בסביבה ידידותית או עויינת זה הביצים\אשכים שלו.
הוא חושב ביצים, נושם ביצים ומה לעשות הוא גם נשבע על ביצים. שלו. איך הוא נשבע עליהם? הוא פשוט שם את הידיים על האשכים שלו (Testicles באנגלית ) ואומר "אני נשבע".
עכשיו בואו נראה איך אני מקשרת לכם את זה עם שבועה בבית משפט. למי קופצת בראש המילה טסטמנט? (באנגלית – Testament = שבועה)
אז יש שאומרים שהמילה טסטמנט=שבועה יוצאת מהמילה טסטקל=אשכים. מישהו חשב על הלינק הזה?
אני רוצה להגיד שלא בטוח שתמצאו את זה איפה שהוא בוויקיפדיה. אני חושבת שקראתי את הסיפור בשעתו בספר של אחת המרצות שלי באוניברסיטה שחר שולמית בספרה המדהים "מורשת ימי הביניים" אבל אל תקחו אותי במילה.
מה שכן אני יכולה להוסיף זה שהאבירים של ימי הביניים עשו טעות בהבנת הנקרא. למה? תראו, בכלל המילה שבועה מקורה בשפה הרומית Testis שזה עד או עדות ו Testis באחת הצורות הלטיניות יכולה להיות גם אשכים. אישית, אני מניחה שהיה יותר קל למצוא את האשכים מאשר למצוא עד – וההסטוריה עשתה את שלה.
וואט אבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *