מה בין מחט לתחת?

מה הקשר בין מחט לתחת?
עם קצת סבלנות אפשר לקרוא ולהשכיל. (היתה לי גרסה יותר ארוכה – קיצרתי קצת).

זה מתחיל לפני 100,000 שנה. תעצמו עיניים ותחשבו על איש המערות או האדם הקדמון. הוא לא נראה כמו קוף ולא הולך על ארבע, אני מדברת על גבר שדומה לגברים שלנו, פחות או יותר,הוא זקוף, הולך על שניים, שעיר, אוכל, מפליץ, מגרבץ ונוהם מדי פעם.
רגע, אל תתנפלו עלי האישה לא נראתה טוב יותר… היא אולי היתה פחות שעירה וסביר שלא גירבצה אבל שלא תטעו – היא הפליצה וגם נהמה. בוודאות. הדיבור בא הרבה יותר מאוחר בינתיים הם נוהמים, יורקים, מנופפים בידיים ותאמינו או לא אבל אחד מבין את השני טוב מאוד.

אז, הגבר הקדמון הזה היה צייד, היה לו כידון ארוך והוא היה אץ ורץ איתו אל הטרף, כשהוא התקרב מספיק הטיל את הכידון ובד"כ פגע והרג..
האישה מצידה בישלה את הבשר שהגבר המסוקס שלה הביא, אבל בצורה הכי פשוטה שאפשר.
אניוואי האדם הקדמון הזה נהג לנדוד בחיפוש אחרי מים, צידה ומערה לישון בה. וכך שנים על גבי שנים הוא נודד וחיי את חייו בהתאם לתנאים, ונראה שהוא היה גבר מאושר.
והוא נודד הלאה והלאה ובלי משים יוצאים מגבולות אפריקה החמה לכיוון אסיה הקטנה או טורקיה ואיראן של ימינו.
אמאמא? הם מגיעים להרים הגבוהים, הרי האררט וההרים האלו היו מושלגים. בכלל, לפני 100,000 שנה חצי מהעולם היה תחת קרח עולמים והנה מגיע לו איש מערות מאפריקה שחוץ מחלציו המכוסים – כולו ערום, יחף, קר לו והוא רעב מאוד כי הוא לא מצליח לתפוס את החיות שעולות בקלילות את ההרים הגבוהים והקרים.

אז… יום אחד יושב לו הקדמוני שלנו, לא מדוכא במיוחד אבל דיי עצבני, לוקח איזו עצם יבשה מהשטח ומתחיל לשייף אותה תוך שהוא מקלל את החיות הבנות זונות שבורחות לו להר ומשאירות אותו להתמודד עם החפירות של אישתו הרעבה… וככה הוא חושב וממשיך לשייף ולשייף ולשייף עוד ועוד וממשיך יותר חד ויותר דק ובום טראח הוא נדקר ויוצא לו דם.
אז תתפלאו, במקום לצרוח ולזרוק את העצם שנהפכה לסיכה הוא היה דווקא מבסוט עד השמיים, הוא החל לרוץ ולנופף בידיים עם הסיכה שלו עד שהגיע לראש השבט, הוא מראה לו את ההמצאה… אבל לצערו הרב, ראש השבט ושאר הקדמונים צחקו עליו וקראו לו משוגע אם הוא חושב שהסיכה תעזור לו לצוד חיות.
אבל בואו נניח שהוא התגבר על הירידות עליו כי איך אומרים צוחק מי שצוחק אחרון…. אז הוא פשוט שם זין על כולם וכבר באותו הלילה לקח כמה מעורות החיה המיובשים שלו והתחיל תופר באמצעות הידוק סיכות או מחטים כאלו עור אל עור עד שייצר לו שמלה ארוכה שכיסתה את כל גופו. אחרי שסיים עם השמלה ייצר לעצמו ערדליים לכפות הרגליים וגם גלימת פרווה לחממו.
עכשיו, כשהוא לבוש וחם לו הוא מבין שלא קשה לטפס על ההר.
אז החברה הקדמונים מהשבט שלו מתעוררים ורואים את החבר שלהם מכוסה וחם לו. הם אוכלים את הלב שלא הם שהמציאו את הפטנט אבל זורמים עם מה שיש "תופרים" להם בגדים ומתחילים לטפס על ההר.
ומה יש לנו פה פתאום??
שינוי דמוגרפי בחלק הצפוני של העולם וזה רק בגלל סיכה או מחט.
עכשיו, אם תשאלו אותי… המשפט "מה הקשר בין מחט לתחת" בעצם היה "מה הקשר בין מחט להר האררט" אבל זה לא התחרז כמו שצריך אז שינו את הר האררט לתחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *