המלכה השחורה

אף אחד לא רצה לעזור לברברה, המלכה השחורה עם לב האבן והנשמה הרעה. ואף אחד גם לא התאבל עליה כשהיא מתה.

מספרים שהיא היתה המרושעת ביותר מבין 107 המלכים שהחזיקו במבצר מדבדגראד שנבנה על אחד ממדרוני ההרים מדבניצה סמוך לזגרב.

ברברה צילי היתה יפהפיה,אך קרה ואכזרית באופן שאנשים רעדו רק מלהזכיר את שמה. על כתפה ישב עורב שחור שתקף במקורו ובטפריו את מי שהרגיז את המלכה.
אמרו עליה שהיא נהגה לזרוק את מאהביה היישר אל טלפי חזיר בר מורעב כשסיימו את שירותם.
היה לה כוח בלתי מרוסן ורעב לא מרוסן לשליטה ורבים מנתיניה האמינו שהיא מכרה את נשימתה לשטן בתמורה לכוחות מיסטיים.

אגדות רבות סופרו עליה, אחת מהם מספרת שכשבארות הטירה ייבשו ונותרה באר אחת שיש בה מים, המלכה לא התירה לאף נתין לשתות ממנה ולתושבים לא נותרה ברירה אלה לצאת אל היער המסוכן, הם חיפשו מים ובדיוק כשמצאו מעיין שירווה צמאונם בארה של המלכה ייבש.
התושבים שתו מהמעיין ביער ניצלו ממוות אך המלכה לא.
היא נותרה לבדה עם כלביה הצמאים ונאלצה לברוח מהם ברחבי הטירה עד שבלית ברירה קפצה מחלון גבוה אל מותה כדי שכלביה לא יישתו את דמה.

אגדה אחרת מספרת עליה שהיא ניסתה לרמות את השטן בנסיון להגן על טירתה. השטן שקלט את מזימתה הפך אותה לנחש שחור ומאז היא משוטטת במסדרונות התת קרקעיים של העיר העתיקה זגרב ושומרת על אוצר יקר ערך. האוצר שמדובר עליו מעולם לא נמצא. מאמינים שהוא נמצא בעולם התת קרקעי מתחת לעיר העתיקה גרדץ' באזור כנסיית וכיכר סן מרקו. מי שייעז להסתובב במסדרות ולחפש אחר האוצר אולי יתקל במלכה המשוטטת כנחש, אם הוא ינשק אותה הוא יסיר את קללת השטן ויהפוך אותה לאישה יפהפיה וכל אוצרה יהיה שלו.

אגדת המלכה השחורה לא מסתיימת כאן. מלבד אכזריותה הרבה, אומרים שהיא עסקה בכשפים ושתתה דם אדם. כך שאגדת הערפדים שמסתובבת בחוצות העיר הסמוכה – סמובור מגיעה מהסיפור של ברברה המלכה. יש מי שטוען שסיפורי הערפדים בזגרב קודמים לסיפורי הערפדים של מלכה אחרת לא פחות רעה – אליזבט באטורי מהונגריה. שתיהן דמויות אמיתיות עם הרבה סיפורי בדים.

אם האגדות נכונות או לא זה עניין אחר, מה שבטוח הוא שדמותה נודעה לשמצה כדמות הכי נוראית שחיה בזגרב מאז ומעולם. רבים מנסים לחפש את האמת מאחורי האגדות בביקור בטירה המדבייאלית מדבדגראד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *