נקודת המסתורין

התאהבתי בו כשהוא הראה לי את נקודת ה M. הסתבכנו קצת בדרך והיה קצת קשה להגיע אבל כמו שרבים אומרים "לא מנסים לא מצליחים" אז… ניסינו ניסינו ניסינו עד שבאנו. הרומן הזה ביני לבינו הוא סיפור בפני עצמו ושווה כתיבת ספר, אבל אני לא אעניש אתכם ואספר רק בקיצור נמרץ שהוא היה האנטי-תזה לגבר שהייתי רוצה שיהיה לי רומן איתו. שום רישום בשום מקום בדי.אן. איי שלי הזהיר אותי שזה מה שיכול לקרות ובכל זאת זה קרה.
אז כמו שאומרים אנחנו לא מתכננים וזה בא (או שאומרים את זה הפוך??)
אניוואי, אני אמשיך…
קבענו להפגש בארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות. היינו שני זרים אבל כבר מכירים. הפכים לחלוטין. הוא נמוך אני גבוהה הוא רזה אני שמנה הוא קר אני חמה אבל הכי הכי הוא גרמני ואני נו… אני. ואם הוא לא היה מביא אותי לנקודת ה M לא היה סיכוי או חצי סיכוי שהייתי מתאהבת בו.
זה נשמע מסתורי?
ככה זה בנקודת המיסתורין.
הנקודה שבה הגרביטציה מתעתעת. המקום שאם תשליך כדור מטה הוא יעלה מעלה. כשכל הגוף שלך מוטה לצד אבל אתה הכי חושב שאתה ניצב. הנקודה הספציפית שבצד אחד אתה גבוה מהחבר שלך וכשתעבור לצד השני אתה נמוך ממנו.
נקודת המסתורין.
הרבה ניסו להסביר את זה, יש מי שמבטל את העניין באחיזת עיניים ויש אותנו, את כל ה"אם לא הייתי שם לא הייתי מאמין".
אז הייתי שם. אני והגרמני שהיה איתי.
זה מתחיל כסיפור רגיל, אדם רוצה לקנות שטח ביער, באזור סנטה קרוז שבארצות הברית כדי לבנות עליו בית. הוא פונה למוכר שמתנה את הרכישה עם שטח נוסף באזור. בלית ברירה הוא מסכים והעסקה יוצאת לפועל.
בזמן שהוא מבצע מדידות שטח כדי לבנות את ביתו בשטח הוא שם לב שהמצפן מתחרבש ומראה סטייה. הוא דיבר עם המוכר על התופעה וזה אמר לו שככל הנראה זה בגלל מינרל הנמצא באזור.
אלא שלדעת הקונה התשובה הזו לא יכולה להיות נכונה משום שמהיכרות של השטח לא יכול להיות מינרל בכמות כל כך מסיבית שתשנה את המגנט הצפוני עד כדי סטייה במצפן. לכן הוא מתחיל בסידרה של בדיקות, הוא "חורש" את השטח שקנה. עולה למעלה השטח בודק את המצפן ורואה עדיין סטייה קלה… יורד משם אל הקניון ומרגיש סטייה גדולה ותחושת כבדות עצומה. משהו משך אותו לאזור מסויים. כשהוא מגיע לאזור הכל משתנה. כל מה שהכיר על גרביטציה לא תפס באזור שקוטרו כ 150 פיט (50 מטר בערך).
אז מהיא נקודת ה M? זוהי אנומליה של הגרביטציה. היא נמצאת ממש בפאתי סנטה קרוז.
במקום שקוטרו כ 50 מטר סובב, חוקי הפיזיקה המוכרים מתבטלים.
את הנקודה הזו מצאו ב 1939 (הרבה לפני שמצאו את נקודת ה G של האשה) ופתחו אותה לקהל הרחב ב 1940.
ישנם כל מני תאוריות שמנסות להסביר את התופעה, יש מי שטוען שאלו שרידים של מתכת שנקברה בעובי האדמה. יש מי שאומר שזוהי ספינת חלל שנקברה מתחת לאדמה. יש שמסבירים את זה בחילחול פחמן דו חמצני מכדור הארץ, חור באוזון, מערבולת מגמה ועודועוד הסברים…. אבל כל אלו בגדר השערות עד היום טובי הפיזיקאים והחוקרים לא הצליחו לפענח את הפלא המדהים הזה.
עכשיו תרשו לי משהו אישי…
מהיא נקודת ה M מבחינתי?
אז בינינו… היא בדיוק כמו נקודת ה G – אל שתיהן הנקודה קשה להגיע אבל כשמגיעים לשם הכל בך מתפוצץ כי הגעת לשיא השיאים של התחושות המבלבלות בעולם.
לינק על המקום המיוחד הזה:
http://www.mysteryspot.com/what-is-it
(תמונות יבואו בהמשך)